Yüksek Hızlı Tren

ANKARA-KONYA-ANKARA, KONYA-ESKİŞEHİR-İSTANBUL(PENDİK)-KONYA VE ANKARA-ESKİŞEHİR-İSTANBUL(PENDİK)-ANKARA
ARASINDA HER GÜN İŞLEYEN YÜKSEK HIZLI TRENLER

Başkentray Projesi kapsamında yapılan düzenleme nedeniyle YHT'ler bundan sonra Sincan yerine Eryaman YHT Gar'da duracaktır.

 

.05(DAHİL) NİSAN 2018 TARİHİNDEN GEÇERLİ YHT SAATLERİ

.05(DAHİL) NİSAN 2018 TARİHİNDEN GEÇERLİ YHT TREN VE OTOBÜS BAĞLANTILARI

Anahat Trenleri

04.06.2018 tarihinden itibaren Doğu, Güney Kurtalan ve Vangölü Ekspresleri Ankara Gar kalkış ve varışlı çalışmaktadır.

İZMİR MAVİ TRENİ
Eskişehir-İzmir(Basmane)-Eskişehir arasında her gün işler.
Trende pulman, yataklı ve yemekli vagon bulunmaktadır.

Hareket saatleri: 

 Eskişehir K: 23.30 →  Kütahya K: 01.05  Balıkesir K: 06.32  Manisa K: 10.05  Basmane V: 11.30
 Basmane K: 19.20 →  Manisa K: 20.53  Balıkesir K: 00.29  Kütahya K: 06.04  Eskişehir V: 07.38

 

KONYA MAVİ TRENİ
Konya-İzmir(Basmane)-Konya arasında her gün işler.
Trende pulman, kuşetli, yataklı ve yemekli vagon bulunmaktadır.
Hareket saatleri:

 Basmane K: 20.10 →  Manisa K: 21.41  Uşak K: 01.47  Afyon K: 04.15  Konya V: 08.00
 Konya K: 19.30 →  Afyon K: 23.21  Uşak K: 01.44  Manisa K: 05.35  Basmane V: 07.02

 

KARESİ EKSPRESİ
Balıkesir-İzmir(Basmane)-Balıkesir arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.
Hareket Saatleri:

 Balıkesir K: 04.30 →  Soma K: 06.09  Akhisar K: 06.53  Manisa K: 07.50  Basmane V: 09.18
 Basmane K: 18.10 →  Manisa K:19.38  Akhisar K: 20.35  Soma V: 21.21  Balıkesir V: 23.01

 

EGE EKSPRESİ
Basmane-Balıkesir-Basmane arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.
Hareket Saatleri:

 Balıkesir K: 14.07 →  Soma K: 15.46  Akhisar K: 16.31  Manisa K: 17.35  Basmane V: 19.01
 Basmane K: 06.45 →  Manisa K:08.17  Akhisar K: 09.20  Soma V: 10.12  Balıkesir V: 11.57

6 EYLÜL EKSPRESİ
İzmir(Basmane)-Balıkesir/Bandırma-Basmane arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Bandırma K: 07.35 →  Balıkesir K: 09.39  Soma K: 11.17  Manisa K: 13.05  Basmane V: 14.32
 Basmane K: 08.35 →  Manisa K: 10.01  Soma V: 11.45  Balıkesir K: 13.21  

 

17 EYLÜL EKSPRESİ
İzmir(Basmane)-Bandırma/Balıkesir-Basmane arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Balıkesir K: 18.10 →  Soma K: 19.50  Manisa K: 21.38  Basmane V: 23.06  
 Basmane K: 14.00 →  Manisa K: 15.35  Soma V: 17.18  Balıkesir K: 19.02  Bandırma V: 21.01

 

PAMUKKALE EKSPRESİ
Denizli-Eskişehir-Denizli arasında her gün işler.

Trende pulman vagon bulunmaktadır.
Hareket Saatleri:

 Denizli K: 08.00 →  Sandıklı K: 11.30  Afyon K: 12.49  Kütahya K: 14.54  Eskişehir V: 16.26
 Eskişehir K: 10.10 →  Kütahya K: 11.44  Afyon K: 13.42  Sandıklı K: 15.03  Denizli V: 18.27

 

TOROS EKSPRESİ
Adana-Konya-Adana arasında hergün işler.

Hareket Saatleri:

 Adana K: 07.45 →  Pozantı K: 09.23  Ulukışla K: 10.14  Ereğli K: 11.01  Konya V: 13.32
 Konya K: 14.30 →  Ereğli K: 17.03  Ulukışla K: 18.00  Pozantı K: 18.46  Adana V: 20.17

 

DOĞU EKSPRESİ
Ankara-Kars-Ankara arasında her gün işler.

Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yataklı ve yemekli vagon bulunmaktadır.

 Ankara K: 17.55 →  Kayseri K: 00.48  Sivas K: 04.19  Erzincan K: 10.32  Erzurum K: 14.32  Kars V: 18.30
 Kars K: 08.00 →  Erzurum K: 12.10  Erzincan K: 16.06  Sivas K: 22.18  Kayseri K: 01.48  Ankara V: 08.30

 

VANGÖLÜ EKSPRESİ
Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işler. Ankara'dan salı ve pazar günleri, Tatvan'dan salı ve perşembe günleri.
Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yemekli ve yataklı vagon bulunmaktadır.

 Ankara K: 10.55 →  Kayseri K: 17.58  Sivas K: 21.38  Malatya K: 01.59  Elazığ K: 04.58  Tatvan V: 12.02
 Tatvan K: 07.00 →  Elazığ K: 14.05  Malatya K: 16.56  Sivas K: 21.16  Kayseri K: 00.51  Ankara V: 07.44

 

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ

Ankara-Kurtalan-Ankara arasında haftada 5 gün işler. Ankara'dan pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri, Kurtalan'dan pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri.
Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yemekli ve yataklı vagon bulunmaktadır.

 Ankara K: 10.55 →  Kayseri K: 17.58  Sivas K: 21.38  Malatya K: 01.59  Diyarbakır K: 07.45  Kurtalan V: 10.42
 Kurtalan K: 08.00 →  Diyarbakır K: 11.11  Malatya K: 16.56  Sivas K: 21.16  Kayseri K: 00.51  Ankara V: 07.44


FIRAT EKSPRESİ
Elazığ-Adana-Elazığ arasında her gün işler.

Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Elazığ K: 08.10 →  Malatya K: 10.33  Gölbaşı K: 13.05  Osmaniye K: 16.27  Adana V: 17.36
 Adana K: 08.35 →  Osmaniye K: 09.49  Gölbaşı K: 13.08  Malatya K: 15.35  Elazığ V: 17.58

 

ERCİYES EKSPRESİ
Kayseri-Adana-Kayseri arasında her gün işler.

Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Kayseri K: 06.15 →  Niğde K: 08.07  Ulukışla K: 09.14  Pozantı K: 09.59  Adana V: 11.30
 Adana K: 16.30 →  Pozantı K: 18.13  Ulukışla K: 19.02  Niğde K: 20.07  Kayseri V: 22.00

Bölgesel Trenler

Bölgesel Trenler

11.06.2018 tarihinden itibaren Polatlı-Sincan Bölgesel Ekspres seferlerine yeniden başlanmıştır. 

Banliyö Trenleri

BAŞKENTRAY Tren Saatleri

 

MARMARAY

Uluslararası Trenler

Ülkemiz ile Avrupa ülkeleri arasındaki tren bağlantısı İstanbul (Halkalı) – Sofya – İstanbul (Halkalı)  arasında her gün karşılıklı çalışan İstanbul – Sofya Ekspresi ile sağlanmaktadır. İstanbul-Sofya Ekspresine ilave edilecek vagonlarla Bükreş bağlantısı sağlanmaktadır.  

Uluslararası yolcu, güzergahlar ve trenler için lütfen tıklayınız

A – Ülkemizden Avrupa yönüne yolcu tren bağlantıları:

TREN NO

81032
492
494

464
460

Halkalı K.

22:40

|

Çerkezköy K.

00:14

|

Alpullu K.

01:35

|

Edirne K.

02:21

|

Kapıkule V.

02:37

|

Kapıkule K.

03:20

|

Svilengrad V.

03:37

|

Svilengrad K.

04:22

|

Dimitrovgrad K.

05:09

05:40

Plovdiv K.

06:05

|

Pazarcık K.

06:48

|

Sofya V.

08:43

|

Sofya K.

|

|

Stara Zagora K.

|

07:05

Veliko Tarnovo K.

|

10:15

Gorna Orjahovica V.

|

10:35

Gorna Orjahovica K.

|

13:10

Russe V.

|

15:05

Russe K.

|

16:10

Bükreş V.(*)

|

18:58

(*)Bükreş bağlantısı 02.06-02.10.2017 tarihleri arasında işler.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

        İstanbul-Sofya Ekspresi Yaz Dönemi Seyir Programı

                         (01 HAZİRAN – 01 EKİM 2018)

Ülkemizden Avrupa yönüne yolcu tren bağlantıları:

TREN NO

12502
1492

1492

464
460

Halkalı K.

21:40

|

Çerkezköy K.

23:10

|

Alpullu K.

00:29

|

Edirne K.

01:16

|

Kapıkule V.

01:32

|

Kapıkule K.

02:30

|

Svilengrad V.

02:50

|

Svilengrad K.

03:40

|

Dimitrovgrad K.

04:30

06:00

Plovdiv K.

06:15

|

Pazarcık K.

06:40

|

Sofya V.

08:50

|

Sofya K.

|

|

Stara Zagora K.

|

07:20

Veliko Tarnovo K.

|

10:29

Gorna Orjahovica V.

|

10:47

Gorna Orjahovica K.

|

13:30

Russe V.

|

15:25

Russe K.

|

16:10

Bükreş V.(*)

|

19:00

(*)Bükreş bağlantısı 01.06-01.10.2018 tarihleri arasında işler.

AÇIKLAMA

 V : Varış K : Kalkış

B – Avrupa yönünden ülkemize yolcu tren bağlantıları:

TREN NO

461/465 

493/81031

Sofya V.

|

|

Sofya K.

|

21:00

Pazarcık K.

|

22:50

Plovdiv K.

|

23:20

Bükreş K. (*)

12:45

|

Russe V.

15:35

|

Russe K.

16:30

|

Gorna Orjahovica V.

18:28

|

Gorna Orjahovica K.

20:00

|

Veliko Tarnovo K.

20:18

|

Stara Zagora K.

22:48

|

Dimitrovgrad V.

23:55

00:01

Dimitrovgrad K.

|

00:16

Svilengrad V.

|

01:00

Svilengrad K.

|

|01:45

Kapıkule V.

|

02:00

Kapıkule K.

|

|02:52

Edirne K.

|

03:09

Alpullu K.

|

03:59

Çerkezköy K.

|

05:17

Halkalı V.

|

06:49

(*)Bükreş bağlantısı 02.06-02.10.2017 tarihleri arasında işler.

AÇIKLAMA

 V : Varış K : Kalkış

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İstanbul-Sofya Ekspresi Yaz Dönemi Seyir Programı

                         (01 HAZİRAN – 01 EKİM 2018)

Avrupa yönünden ülkemize yolcu tren bağlantıları

TREN NO

461/465/1493

1493/12501

Sofya V.

|

|

Sofya K.

|

21:15

Pazarcık K.

|

23:06

Plovdiv K.

|

23:45

Bükreş K. (*)

12:45

|

Russe V.

15:35

|

Russe K.

16:35

|

Gorna Orjahovica V.

18:35

|

Gorna Orjahovica K.

18:40

|

Veliko Tarnovo K.

20:08

|

Stara Zagora K.

22:38

|

Dimitrovgrad V.

23:45

00:30

Dimitrovgrad K.

|

01:00

Svilengrad V.

|

01:52

Svilengrad K.

|

02:53

Kapıkule V.

|

03:10

Kapıkule K.

|

03:50

Edirne K.

|

04:07

Alpullu K.

|

04:57

Çerkezköy K.

|

06:13

Halkalı V.

|

07:40

(*)Bükreş bağlantısı 03.06-03.10.2018 tarihleri arasında işler.

AÇIKLAMA

 V : Varış K : Kalkış

 

İSTANBUL – SOFYA  EKSPRESİ BİLET ÜCRETLERİ
(AVRO)

PARKURLAR

II. MEVKİ

I. MEVKİ

Halkalı - Sofya

18,48

27,72

Halkalı - Bükreş

37,20

55,80

KUŞET SÜPLEMAN ÜCRETLERİ:

Halkalı- Sofya parkurunda kuşetli vagonunda;

  • 6 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti:  9,40 AVRO
  • 4 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti: 10,00 AVRO

Halkalı- Bükreş parkurunda kuşetli vagonunda;

  • 6 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti:  9,40 AVRO
  • 4 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti: 14,00 AVRO

İSTANBUL – SOFYA  EKSPRESİ YATAKLI VAGON SÜPLEMAN ÜCRETLERİ : (AVRO)

PARKURLAR

Touriste (2/3)

Double (2/2)

Single (1/1)

Halkalı - Sofya

-

15,00

35,00

Halkalı -Bükreş

22,00

33,00

77,00

Touriste (2/3) : 3 kişilik yataklıda bir kişi, ( II. mevki biletle geçerli)

Double   (2/2) : 2 kişilik yataklıda bir kişi, ( II. mevki biletle geçerli)

Single    (1/1) : 1 kişilik yataklıda bir kişi, ( I. mevki biletle geçerli)

İNDİRİMLİ BİLET ÇEŞİTLERİ
INTERRAİL PASS HİZMETİ

Interrail Pass hizmeti;

  • Interrail Global Pass
  • Interrail Bir Ülke Pass’ı

olarak iki ana kategoriden oluşmaktadır. Interrail Pass’ı seçilen kategorisine ve geçerlilik süresine göre müşteriye belirlenmiş bir dönem süresince Pass’ın geçerli olduğu idarelerin hatlarında isteğine göre seyahat etme imkanı veren bir bilettir.

Interrail Global Pass Kartı

  1. Interrail Global Pass kartları yolcunun isteğine bağlı olarak;
  • Sürekli Passlar:
    • 15 günlük ,
    • 22 günlük ,
    • 1 aylık
  • Flexi Passlar:
  • 15 günlük geçerlilik süresi içerisinde 5 gün geçerli (Esnek),
  • 1 ay geçerlilik süresi içerisinde 7 gün geçerli (Esnek),
  • 1 ay geçerlilik süresi içerisinde 10 gün geçerli (Esnek),
  • 1 ay geçerlilik süresi içerisinde 15 gün geçerli (Esnek),

olarak satılır.

Interrail Bir Ülke Pass Kartı

Interrail Bir Ülke Pass kartı Interrail’in bu hizmetine katılan her bir demiryolu idaresi için yolcunun isteğine bağlı olarak bir aylık geçerlilik süresi içinde 3,4,6 veya 8 gün için düzenlenir.

Interrail Global Pass ve Interrail Bir Ülke Pass’ına katılan demiryolu idareleri:

Almanya, Avusturya, Belçika***, Bosna-Hersek*, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda***,İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti (Kuzey İrlanda dahil), İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Karadağ*, Lüksemburg***, Macaristan, Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan ve İtalya-Yunanistan arasındaki deniz ulaşımını sağlayan Attica Group** ve Minoan Lines*.

*Interrail Bir Ülke Pass’ı bulunmaz

** Attica Group’un Yunanistan-İtalya arasındaki deniz parkuru için Interrail Yunanistan Plus Pass ve Yunan adaları.

*** CFL, NS ve SNCB birlikte Interrail Benelux Pass’ı oluşturmaktadır.

  • Interrail Pass kartları yürürlük başlama tarihinden 11 ay önce satın alınabilir.
  • Interrail Global Pass kartları,ikamet ülkesinde bir gidiş ve bir dönüş olmak üzere ücretsiz iki seyahat hakkı verir.
  • Interrail Bir Ülke Pass kartı ikamet ülkesi için satılmaz.
  • Interrail Pass kartları ile yapılacak seyahatlerde, üst mevkiye geçiş, hızlı tren, yataklı ve kuşetli vagonların kullanımı, oturmalı yerlerin zorunlu rezervasyonu, vs. için ücret veya ücret farkı ödenmesi gerekmektedir.
  • Interrail Passları aynı zamanda yolculara bazı özel denizyolu ve demiryolu parkurlarında çeşitli oranlarda indirimli taşıma ve bazı otellere, müzelere ve Interrail merkezlerine indirimli ve/veya ücretsiz giriş sağlar.
  • Interrail Pass kartlarını Avrupa’da daimi olarak ikamet edenler ile 6 aydan fazla bir süredir bir Avrupa ülkesinde kaldığını belge ile ispatlayan diğer ülke vatandaşları satın alabilir. Vatandaşlık durumu pasaport/kimlik kartı ile ikamet durumu ise resmi makamlarca verilen ikametgâh belgesiyle kanıtlanır.
  • Interrail Pass kartları geçerlilik süresi başlamadan önce iade edilebilir, bu durumda kart ücretinden %15 kesinti yapılır.

Ücretler (AVRO Cinsinden)

Interrail Global Pass ve Bir Ülke Pass kartı yetişkinlere (29 yaşından büyük) , senyörlere ( 60 yaşından büyük) ve gençlere (29 yaşından gün almamış) 1. ve 2. mevkide düzenlenir. Her iki pass hizmetinde de Aile Konsepti çerçevesinde, kendileri için ayrı bir yer istenilmeyen 4 yaşına kadar çocuklar 1 yetişkinin refakatinde olmak koşulu ile pass düzenlenmeksizin ücretsiz seyahat ederler. Kendileri için yer istenilen 4 yaşından küçük çocuklar ve 4 - 12 yaşındaki çocuklar, 1 yetişkinin refakatinde, aynı kategori ve mevkide olmak koşulu ile ücretsiz pass hizmetinden yararlanırlar. Ücretsiz çocuk kavramı, her bir yetişkin başına 2 çocuk için geçerlidir. 1 yetişkin pass sahibi ikiden fazla çocuk ile seyahat etmek istediğinde bu çocuk veya çocuklar için genç passı düzenlenir.

                                                                        Interrail Global Pass Ücretleri

                                                                                 (Avro cinsinden)

  1. Mevki 2. Mevki
                 
  Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
15 gün içerisinde 5 gün
(Flexi)
358,00 0,00 286,00 321,00 269,00 0,00 208,00 242,00
1 ay içerisinde 7 gün (Flexi) 425,00 0,00 340,00 382,00 320,00 0,00 255,00 289,00
1 ay içerisinde 10 gün (Flexi) 509,00 0,00 407,00 457,00 381,00 0,00 305,00 344,00
1 ay içerisinde 15gün (Flexi) 626,00 0,00 501,00 563,00 472,00 0,00 376,00 424,00
Sürekli geçerli 15 gün 562,00 0,00 449,00 507,00 421,00 0,00 337,00 380,00
Sürekli geçerli 22 gün 657,00 0,00 526,00 592,00 493,00 0,00 394,00 444,00
Sürekli geçerli 1 ay 850,00 0,00 681,00 767,00 637,00 0,00 510,00 574,00

                                                          İnterrail Bir Ülke Pass Ücretleri

                                                                  (Normal Ücretler)

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
YENİ                
A. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içerisinde 3 gün (Flexi) 256,00 0,00 205,00 230,00 192,00 0,00 166,00 173,00 Almanya,
İngiltere,
1 ay içerisinde 4 gün (Flexi) 291,00 0,00 233,00 262,00 218,00 0,00 189,00 196,00
1 ay içerisinde 6 gün (Flexi) 349,00 0,00 279,00 314,00 262,00 0,00 227,00 236,00
1 ay içerisinde 8 gün (Flexi) 396,00 0,00 317,00 356,00 297,00 0,00 257,00 267,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
B. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içerisinde 3 gün (Flexi) 227,00 0,00 182,00 204,00 170,00 0,00 148,00 153,00 Fransa,
İtalya Plus,
Norveç,
İspanya,
İsveç
1 ay içerisinde 4 gün (Flexi) 263,00 0,00 210,00 237,00 197,00 0,00 171,00 177,00
1 ay içerisinde 6 gün (Flexi) 323,00 0,00 258,00 291,00 242,00 0,00 210,00 218,00
1 ay içerisinde 8 gün (Flexi) 374,00 0,00 299,00 337,00 281,00 0,00 243,00 253,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
C. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içerisinde 3 gün (Flexi) 195,00 0,00 156,00 176,00 146,00 0,00 127,00 131,00 Avusturya, İsviçre
1 ay içerisinde 4 gün (Flexi) 230,00 0,00 184,00 207,00 173,00 0,00 150,00 156,00
1 ay içerisinde 6 gün (Flexi) 291,00 0,00 233,00 262,00 218,00 0,00 189,00 196,00
1 ay içerisinde 8 gün (Flexi) 344,00 0,00 275,00 310,00 258,00 0,00 224,00 232,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
D. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içerisinde 3 gün (Flexi) 161,00 0,00 129,00 145,00 121,00 0,00 105,00 109,00

Benelux,
Danimarka,
Finlandiya,
Yunanistan Plus, İrlanda,
İtalya*

1 ay içerisinde 4 gün (Flexi) 194,00 0,00 155,00 175,00 146,00 0,00 126,00 131,00
1 ay içerisinde 6 gün (Flexi) 253,00 0,00 202,00 228,00 190,00 0,00 164,00 171,00
1 ay içerisinde 8 gün (Flexi) 305,00 0,00 244,00 275,00 229,00 0,00 198,00 206,00

* Ücretler İtalya bir ülke pass'ı için 01 Nisan 2018 tarihinden itibaren geçerlidir.

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
E. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içerisinde 3 gün (Flexi) 123,00 0,00 98,00 111,00 92,00 0,00 80,00 83,00 Yunanistan, Polonya, Portekiz
1 ay içerisinde 4 gün (Flexi) 152,00 0,00 122,00 137,00 114,00 0,00 99,00 103,00
1 ay içerisinde 6 gün (Flexi) 205,00 0,00 164,00 185,00 154,00 0,00 133,00 139,00
1 ay içerisinde 8 gün (Flexi) 253,00 0,00 202,00 228,00 190,00 0,00 164,00 171,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
F. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içerisinde 3 gün (Flexi) 78,00 0,00 62,00 70,00 59,00 0,00 51,00 53,00 Bulgaristan, Hırvatistan,  Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Polonya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye
1 ay içerisinde 4 gün (Flexi) 99,00 0,00 79,00 89,00 74,00 0,00 64,00 67,00
1 ay içerisinde 6 gün (Flexi) 139,00 0,00 111,00 125,00 104,00 0,00 90,00 94,00
1 ay içerisinde 8 gün (Flexi) 176,00 0,00 141,00 158,00 132,00 0,00 114,00 119,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
İnterrail Greek
Islands Pass
Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içerisinde 6
seyahat (Flexi)
208,00 0,00 182,00 187,00 176,00 0,00 155,00 159,00 Katılımcı Attica Group Italya-Yunanistan & Yunan Adaları 

1 Yunanistan ve İtalya arasındaki Attica feribotu dahil

2 Norveç'te (NSB)1. mevki satıoş yoktur.

BALKAN FLEXİPASS KARTI

Balkan Flexipass hizmeti Bulgaristan Demiryolları, Makedonya Demiryolları, Yunanistan Demiryolları, Sırbistan Demiryolları, Karadağ Demiryolları, Bosna-Hersek Demiryolları (Bosna-Hersek ve Sırp Cumhuriyeti), ATTICA Group (Yunanistan ve İtalya arasında deniz parkuru), Regio Trans Şirketi (Romanya) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları parkurlarında serbest seyahat imkânı sağlar.

Balkan Flexipass hizmetinden, 26 yaşından büyükler (yetişkin), 60 yaşından büyükler (senyör), 26 yaşından küçük gençler ve 4 ila 12 yaş arası çocuklar yararlanır. 12 yaşından küçük çocuklar yetişkin ücretinin (26 yaşından büyükler) yarısı ile seyahat ederler. Ücretsiz taşıma yetişkin refakatindeki 4 yaşından küçük çocuklara uygulanır.

ÜCRETLER (EURO OLARAK)

PASS TÜRÜ YETİŞKİNLER 60 YAŞ VE ÜSTÜ GENÇLER
2.Mevki  1.Mevki 2.Mevki  1.Mevki 2.Mevki  1.Mevki
3 Günlük/   2 Ay 60,00 84,00 51,00 72,00 45,00 63,00
5 Günlük/    2 Ay 88,00 120,00 71,00 95,00 53,00 72,00
7 Günlük/    2 Ay 120,00 162,00 96,00 129,00 70,00 97,00
10 Günlük/  2 Ay 156,00 210,00 125,00 168,00 89,00 126,00
15 Günlük/  2 Ay 186,00 252,00 149,00 203,00 106,00 149,00

GRUP BİLETİ

En az 6 kişiden oluşan gruplara Avrupa ülkeleri demiryolu idarelerince önemli oranda indirim uygulanmaktadır. Yolcuların bu indirimlerden yararlanmaları için grup şefi nezaretinde tek bir biletle çıkış garından varış garına kadar aynı trende birlikte seyahat etmeleri gerekmektedir.

 

ORTADOĞU ÜLKELERİNE YAPILAN TAŞIMALAR

  • Türkiye - İran;

Türkiye ile İran arasındaki demiryolu bağlantısı Tebriz-Van-Tebriz arasında haftada bir gün çalışan ve kuşetli vagonlardan teşkil edilmiş Tebriz-Van treni ile sağlanmaktadır.

VAN-TEBRİZ TRENİ SEYİR PROGRAMI
VAN-TEBRİZ TEBRİZ-VAN
         Varış Kalkış İşleme Günleri           Varış Kalkış  İşleme Günleri
Van -- 21.00 Salı Tebriz -- 23.30 Pazartesi
Kapıköy 22.30 00.30 (02.00) Salı, Çarşamba Razi 03.05 04.35 Salı
Razi 02.10 03.40 Çarşamba Kapıköy 04.45 (03.15) 04.45 Salı
Tebriz 07.25 -- Çarşamba Van 06.12 -- Salı

 

ÜCRETLER

I. Mevki Gidiş Ücretleri Euro olarak

Van Özalp Kapıköy      
10.80 10.20 10,20 Tebriz
  • Gidiş – Dönüş ücreti, gidiş ücretinin iki katıdır.
  • Yukarıda belirtilen bilet ücretlerine 1,50 Euro ikram ücreti ilave edilecektir.